Autobus řídil Mikuláš, čert rozdával bonbony. Tradici drží na Berounsku čtvrtý rok
Na místě řidiče autobusu linky Králův Dvůr - Beroun seděl v úterý ráno Mikuláš. Společně s čertem rozdávali dětem i dospělým cestujícím bonbony. Tradici mikulášské čety dopravce zavedl už před několika lety.
„První rok, kdy jsme jeli v kostýmech, byly děti hodně překvapené, teď už si ale zvykly,″ říká čert, který mikulášským autobusem jezdí už čtvrtý rok. Jen Mikuláš trochu brblal, že mu vousy lezou do očí, pusy a do volantu.
Po nástupu do autobusu čekala cestující sladká odměna, přestože - jak mnozí sami přiznali - moc hodní nebyli. „Se ségrou jsme trochu zlobili," připustil jeden ze školáků.
Zábavu po ránu ocenily nejen děti, ale i dospělí cestující. Den jim, podle jejich slov, začal s úsměvem.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Česko vyhrálo arbitráž s JCDecaux a nemusí platit 550 milionů korun, uvádí ministerstvo financí
-
Siniaková s Townsendovou ovládly Roland Garros. Pro Češku je to jedenáctý titul v ženské čtyřhře
-
ONLINE: Ruský dron zasáhl sklad jaderného odpadu u Černobylu. ‚Mimořádně ohavné,‘ napsal Zelenskyj
-
Nová hrozba pro životní prostředí. Zaorávání toxických látek do zemědělské půdy, varuje vnitro