Chřipka v kraji je na ústupu. Ve většině středočeských nemocnic dál platí zákaz návštěv
Chřipková epidemie podle hygieniků ve středních Čechách skončila, průměrná nemocnost v uplynulém týdnu klesla přibližně o pětinu na 1443 onemocnění na 100.000 obyvatel. V souvislosti s chřipkou však zemřeli další čtyři lidé, celkem tak už má chřipka v kraji 12 obětí.
„Chřipková epidemie v našem kraji polevila. Nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram, to je setrvalý stav, nejnižší na Berounsku,“ uvedla pro Český rozhlas ředitelka středočeské Krajské hygienické stanice Jarmila Rážová.
"Od začátku chřipkové sezóny evidujeme 59 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou, ve 12 případech s úmrtím, což oproti minulému týdnu znamená nárůst o 16 závažných případů a čtyři úmrtí," dodala mluvčí hygienické stanice Dana Šalamunová.
Pacientů přímo s chřipkou ubylo ve srovnání s minulým týdnem o téměř 26 procent, aktuálně je 190 onemocnění na 100.000 obyvatel.
Stále trvá zákaz nebo omezení návštěv prakticky ve všech nemocnicích a dalších lůžkových zdravotnických zařízeních Středočeského kraje. Podobná opatření se týkají většiny zařízení sociální péče.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pro Ukrajinu už vybrala téměř milion dolarů. ‚Dokud tu budou Rusáci, budu tu taky,‘ říká Čechoameričanka
-
Policie navrhla obžalovat Pekárnu Zelená louka kvůli stamilionové dotaci na lepší toastový chléb
-
Právník: Ústavní soud může určit vztah mezi prezidentem a vládou. Možná toho se aktéři bojí
-
PRŮZKUM: Více než čtvrtina Čechů má financování veřejnoprávních médií státem za ovládnutí