Hokejisté Kladna nastoupí proti Chomutovu s novou zahraniční posilou

1. únor 2013

Kladenští Rytíři dnes budou bránit svou hokejovou pevnost před nájezdy chomutovských Pirátů. Základní část extraligy se blíží ke svému konci, a pokud si chtějí Středočeši zahrát vyřazovací boje, potřebují nutně bodovat.

„Já osobně si myslím, že to bude těžší utkání, než kdyby přijela Plzeň. Mají nového trenéra, daleko kvalitnější sestavu, než měli, a my musíme být trpěliví, nesmíme myslet na to, že to je pro nás velmi důležitý zápas, a musíme to jít vyhrát,“ říká asistent trenéra kladenských Rytířů Jiří Kopecký.

Právě dva domácí zápasy, tedy dnes s Chomutovem a v neděli s Českými Budějovicemi, by měly Rytířům přinést bodový zisk, který by jim měl dopomoci k jistotě účasti v předkole play-off. Jenže Chomutov v posledních dnech vyměnil nejen trenéra, ale také získal několik zvučných jmen do svého kádru.

Nad všemi ční ještě nedávno tahoun brněnské Komety Tomáš Divíšek. Právě on dodává hostům velkou ofenzivní sílu zejména v početní převaze, z toho vyplývá jednoznačná předzápasová poučka.

„Neměly by se dělat fauly. To si nemůžeme dovolit, ten Chomutov teď bude hrát přesilovky také lépe. Musíme se tlačit do branky a střílet. Naše velké minus je, že nestřílíme ze všech pozic, tak jako to vidím u Nedvěda, Krenželoka a dalších,“ pokračuje Kopecký.

V dresu Rytířů se představí Koba Jass

Střelbu tak Rytíři během týdne na tréninku pilovali a velmi se v ní dařilo nejen tradičním oporám, ale také nové akvizici v kladenském dresu - lotyšskému reprezentačnímu útočníkovi Koba Jassovi.

"Budu se snažit hrát jako by to bylo v play-off. Nemůžeme si dovolit hrát na 0:0, ale otevírat to vzadu také nesmíme. Už se moc těším na první zápas. Budeme všichni bojovat a věřím, že celý tým i já předvedeme to nejlepší, co umíme," říká sympatický útočník Koba Jass, kterého kouč Zdeněk Vojta zná ze svého působení v lotyšské nejvyšší soutěži.

Veřejnosti utkvěl v paměti především pro jeho bitku se Švédem Karlssonem na loňském světovém šampionátu. Kladenské fanoušky si ale bude chtít získat především tahem na branku, důrazem a přesnou střelbou. Nejlépe už dnes od 17 hodin a 30 minut v duelu s Chomutovem.

autoři: pka , jam
Spustit audio