Jsem dost otrkaná, připouští zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová. Vždyť dělám hudbu od mala
Lenka Dusilová se může chlubit dlouhou úspěšnou sólovou kariérou, zářila ale také díky hudebním formacím Lucie, Pusa nebo Čechomor. Každá spolupráce prý byla trochu jiná.
Větší část dětství prožila Lenka Dusilová v rodných Karlových Varech. Do Prahy se rodina přestěhovala hlavně proto, aby mohla talentovaná dívka zpívat v prestižním sboru Bambini di Praha. Tam to ale Lenku bavilo jen do určité míry. Prý i proto, že v té době neuměla noty. „Učila jsem se poslechem a musela jsem tak být hodně koncentrovaná,“ vysvětluje, proč se začala ve čtrnácti letech poohlížet spíše po spolupráci s folkrockovými kapelami.
Důležité v cestě Lenky Dusilové na výsluní bylo angažmá v kapele Sluníčko. Do výšin ji pak vystřelila spolupráce se skupinou Lucie. „Od Davida Kollera jsem dostala nabídku zpívat vokály do písně Amerika a z toho se vyvinula dlouhodobá spolupráce. Navíc jsme s Davidem založili kapelu Pusa,“ upřesňuje zpěvačka. „Byl to velký skok z klubové scény do Lucerny a velkých hal,“ říká Lenka Dusilová. Za léta strávená po boku inspirativních kolegů z branže je ráda, nakonec ale upřednostnila sólovou dráhu a společné projekty s dalšími muzikanty.
Řada hudebních fanoušků si vybavuje Lenku Dusilovou zejména díky spolupráci s Čechomorem. „Měli nějaké duety, do kterých hledali zpěvačku a trvali na tom, aby to nebyla zpěvačka folklórní. Tak oslovili mě,“ vzpomíná. Spolupráce s Čechomorem samozřejmě byla v mnohém jiná než vystupovaní s rockery. „Byla to zase jiná partička, ale mně to s nimi moc bavilo. Jak ale dělám hudbu od mala, jsem už dost otrkaná. Navíc jsem v té době jela paralelně svou sólovou dráhu, takže to byl takový hodně bohatý hudební život,“ vzpomíná Lenka Dusilová.
Při jakém sportu se Lenka Dusilová poprvé potkala s Pavlem Vítkem? Jak na pódiích oslavila své loňské padesátiny? A zdědil po ní hudební talent také její syn? Nejen to se dozvíte při poslechu celého pořadu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka