Kdybych někdy na koncertě nezazpívala písničku Když se načančám, lidi by mě snad i zbili, směje se Heidi Janků
Když měla v roce 1986 premiéru televizní pohádka Co takhle svatba, princi?, asi málokdo tušil, že se zároveň zrodil jeden z největších hitů zpěvačky Heidi Janků. A jeho popularita se za dlouhá desetiletí vůbec nezmenšila.
Písničku „Když se načančám“ považuje Heidi Janků dokonce za svůj vůbec nejpopulárnější kus. Platilo to v době vzniku této chytlavé melodie s lehce zapamatovatelným textem a nejinak je tomu i dnes. „Nebýt této písničky, možná bych dnes seděla někde za kasou,“ říká s hlasitým smíchem interpretka. „Oslovila už několik generací a jsem za ni nesmírně vděčná,“ dodává zpěvačka.
Písnička, kterou v pohádce zpívá jedna z princezen, zní na koncertech Heidi Janků pravidelně dodnes. „Vždycky ji zařazuji až na konec a úplně vidím na lidech, jak na ni čekají. Snad by mě i zbili, kdybych odešla z jeviště bez této písničky. Jednou jsem ji dokonce experimentálně zařadila jako první, abych pak mohla ukázat, že umím zpívat i něco jiného. Ale na konci vystoupení si ji lidi stejně znovu vytleskali,“ popisuje Heidi Janků.
Intenzivně koncertovat chce Heidi Janků i v právě začínajícím roce. Už několik let má svou kapelu Heidiband a právě letos ji chce více dostat do povědomí diváků i pořadatelů akcí. „Pořád se v tom tak nějak malinko plácáme. Spousta pořadatelů ani neví, že tu kapelu mám a že jsme schopní zahrát kdykoliv, kdekoliv a živě,“ uvědomuje si zpěvačka. „Zatím máme repertoár z 80. a 90. let, ale chystáme se udělat i nějaké nové písničky,“ slibuje Heidi Janků.
Proč si nepamatuje první setkání s Pavlem Vítkem? Jak je možné, že už se stala několikanásobnou prababičkou? A po čem se jí nejvíc stýskalo během jejího pobytu v Monaku? To se o Heidi Janků dozvíte při poslechu celého pořadu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka