Krása nemusí bolet. Příběh paní Jany, kterou trápily kožní výrůstky na krku a obličeji
S primářkou dermatologie a estetické medicíny Miroslavou Pelechovou nejen o nejčastěji používaných laserech v oboru estetické a korektivní dermatologie. Díky těmto objevům nemusíme například na odstranění bradavic dusíkem.
K dobrému zdraví potřebujeme také veselou mysl a psychickou odolnost. Ta ale dost často souvisí s tím, jak se cítíme, jak se sami sobě líbíme. Platí to zejména pro ženy. S pohledem do zrcadla zkoumáme vrásky nebo různé kožní problémy na obličeji a kůži. Řešíme je pomocí kosmetických prostředků, například krémů nebo korektorů, a to často dost drahých. Nakonec se ale většinou obracíme na dermatology z oboru estetické medicíny.
Korektivní dermatologii používali dokonce už staří Egypťané. Na rozdíl od nich ale v současné době máme k dispozici mnoho moderních metod a nástrojů. S primářkou dermatologie a estetické medicíny z Ústavu lékařství a kosmetiky v Praze Emauzích Miroslavou Pelechovou jsme proto mluvili o nejvýznamnějších technických objevech druhé poloviny 20. století. Přiblížila nám také lasery používané v estetické a korektivní dermatologi. Díky těmto objevům nemusíme například na odstranění bradavic dusíkem.
A svůj příběh vypráví paní Jana, kterou právě výrůstky na kůži či sliznicích, které způsobuje lidský papilomavirus, dlouho trápily.
Poslechněte si záznam rozhovoru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka