Muž se opil, sedl na kolo a vjel na dálnici v protisměru. Hrozí mu pokuta až 20 tisíc
V neděli večer si policisté, kteří kontrolují kamerový systém na Pražském okruhu, všimli muže, který vjel na kole do Cholupického tunelu. A to navíc v protisměru.
Muž neměl na Pražském okruhu co dělat, protože se jedná o silnici dálničního typu. Proto policisté povolali nejbližší hlídku dopravní policie, která raději tunel uzavřela a na jeho konci počkala na zbloudilého cyklistu.
Během dechové zkoušky muž nadýchal 1,8 promile alkoholu v dechu. Tím se dopustil hned tří přestupků: jízda pod vlivem alkoholu, vjetí na kole na silnici dálničního typu a jízda v protisměru.
Devětačtyřicetiletému cyklistovi poté zakázali další jízdu, veškeré přečiny zadokumentovali a celý případ předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Za tyto přestupky mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Konflikt na Ukrajině už trvá déle než první světová válka. ‚A mají řadu paralel,‘ míní expert Petráš
-
Ekonom: V systému českého školství chybí individualita. ‚Zařezáváme‘ studenty do stejné výšky
-
Spojení s Rumunskem jako ‚plán B‘, jak se dostat do EU? Extrémní řešení, ale ne nemožné, říká politolog
-
Cesta vzhůru. Plukovník se stane generálem a zamíří mezi hrstku Čechů sloužících na velitelstvích NATO