Na střídačce jsme měli dvacet diváků, ironicky podotkl kouč Draisaitl

4. únor 2013

Hokejisté Kladna porazili ve 46. kole Tipsport extraligy českobudějovický Mountfield 3:1. Vybojovali tak nejen důležité tři body do tabulky, ale vysloužili si i dost zvláštní pochvalu od trenéra soupeře.

„Kolik diváků tady dneska bylo? Dva tisíce sedm set? No my jsme měli dalších dvacet na naší lavičce. Tím je řečeno vše, Kladno vyhrálo zaslouženě – chtěli to víc, lépe bruslili. My jsme tu dnes byli na nic,“ vynadal svým svěřenců a v jedné větě i vysekl poklonu kladenským Rytířům kouč Mountfieldu Peter Draisaitl.

Domácí svého soupeře opravdu předčili ve všech směrech, jejich největší předností ale byla bojovnost.

„Tohle je pro nás jediná cesta, měli jsme tu kluky, kteří hokej uměli daleko víc než my, ale teď jsme tým, který musí hrát takhle, jinak mít výsledky nebudeme,“ říká kapitán Pavel Patera.

Byl to právě on, kdo otevřel skóre, když v přesilovce proměnil parádní Piskáčkovu přihrávku. Početní převahy vůbec měly na vývoj utkání rozhodující vliv. Zatímco hosté v nich většinou ani nedokázali brankáře Cháberu vícekrát zaměstnat, Kladno se při nich dalo dva góly a vytvořilo si i řadu dalších šancí.

„Je to i o štěstí, při prvním gólu mě Piskáček nádherně našel, ten druhý byl opravdu o štěstí, tečovaný puk. Víc jsme se i tlačili do střel,“ dodal Patera.

Teč, o které mluví, měl na svědomí lotyšský útočník ve službách Rytířů Koba Jass. Ten svou první trefu za Kladno oslavil na ledě bláznivým tanečkem a rozplýval se i při pozápasovém rozhovoru.

„S takovými spoluhráči je radost hrát. V životě jsem s lepšími nehrál, a tak si mohu i více dovolit. Jsem rád, že se mi podařilo dát gól, ale ještě více mě těší naše hra. Potřebovali jsme dnes vyhrát a dali jsme tomu sto procent. Zahráli jsme ve všech řadách dobře, byl to výborný zápas.“

Nezamýšlený gól

Jenže Koba Jass mohl být o poznání smutnější, kdyby hosté po snížení Květoně dokázali v závěrečné power-play vyrovnat. Jenže hned, co brankář Kovář odbruslil na hráčskou lavici, napálil kotouč z vlastního obranného pásma domácí obránce Jan Piskáček a odrazem od mantinelu se pomalu doklouzal do branky Jihočechů.

„Chtěl jsem to jen vyhodit, vůbec jsem nezamýšlel, že by to mělo jít do brány. Ani jsem se nekoukal, kam to jde, až pak diváci začali řvát, otočil jsem se a ono se to tam došouralo… Doufám, že to do té šestky vyjde,“ usmívá se Jan Piskáček.

Ještě ale není dobojováno, teď je ale čas odpočinout si a dobře potrénovat během reprezentační pauzy a připravit se na závěrečnou porci zápasů konce základní části.

autoři: pka , tej
Spustit audio