Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou a Odpoledne s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Viola. Poetická vinárna, ve které vystupovala plejáda slavných jmen
Původně vinárna, později poetická vinárna a nakonec divadlo, vždy však Viola. Sídlí od svého založení až dodnes na Národní třídě číslo 7.
-
Legenda jménem remoska. V Británii se stala hitem, v Íránu doslova pohořela
Remosku si oblíbili hospodyňky, chataři nebo třeba řidiči kamionů a studenti. 21. července 1964 byla legendární pečící míse udělena registrační ochranná známka.
-
Johann Gregor Mendel. Skromný muž s neskromnými výsledky
Můž, který se narodil 20. července 1822, bývá často nazýván otcem genetiky. Ačkoliv v době jeho života byl tento pojem zcela neznámý. Jeho studie čekala 16 let na objevení.
-
Le Belle Métropolitan. Podzemní dráha jezdí v Paříži od roku 1900
U příležitosti Světové výstavy se Paříži otevřela linka podzemní železnice. První cestující se svezli 19. července 1900. Vchody do stanic označovaly secesní brány a kiosky.
-
Rudolf II. Habsburský. Byl opravdu tak podivínský, jak jej líčí film Pekařův císař?
Kdo by neznal Rudolfa II.? Lehce podivínského panovníka, který měl zvláštní sbírku, zval do Prahy alchymisty a nikdy se neoženil, přestože měl ženy rád.
-
Donald Sutherland. Charismatický představitel padouchů
Jako první hrál Hawkeyeho Pierce z jednotky M* A*S*H. Donald Sutherland se narodil 17. 7. 1935. Díky své iniciativě ztvárnil postavu zrůdného nacisty i Casanovu.
-
Karel Klostermann. Muž, který nám otevřel šumavské hvozdy
Rodištěm Karla Klostermanna bylo Horní Rakousko. On sám se cítil být Čechem. Pro nás je ovšem největším českým spisovatelem Šumavy. Tam také 16. července 1923 zemřel.
-
Anton Pavlovič Čechov. Své povídky musel krátit, aby se vešly do časopisů
Velikán, který neměl rád velikášské řeči. Zemřel mladý 15. července 1904, ale za svůj život stihl napsat slavná dramata a spousty povídek.
-
Dobytí Bastily. Guvernérovi uřízli hlavu a nesli ulicemi Paříže. Začala Velká francouzská revoluce
Bastila stála u hradeb na východním okraji Paříže. Pevnost nebyla nikdy dobývána, až do 14. července 1789, kdy se na ni vrhl dav vzbouřené chudiny.
-
Frida Kahlo. Malířka bolesti, vášně i politického vzdoru
Její obočí se stalo ikonou, stejně jako její malby plné bolesti a symbolů. Po nehodě z mládí zůstala fyzicky poznamenaná, ale duševně nezlomná. Zemřela 13. července 1954.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »