Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou a Odpoledne s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Sue Ryderová. Humanistka z britské tajné služby
Projekty, domovy a charitativní organizace Sue Ryder nesou jméno britské filantropky, narozené 3. července 1924. O jejím skutečném věku se vedly spekulace.
-
Ostrov Madeira. Náhoda roztočila kolo dalších zámořských objevů a ovlivnila dějiny celého světa
Karavela zmítající se v bouři nesena vlnami úplně jinam, než by námořníci na palubě chtěli. A najednou – neznámý ostrov. Tak nějak vypadalo náhodné objevení Madeiry.
-
První panelák v Praze. Bydlení lákalo na luxus, realita byla často jiná
Nejstarší panelové domy u nás se stavěly v Baťově Zlíně a první pražský panelák stojí ve čtvrti Ďáblice. Má tři patra a svých nájemníků se dočkal 1. července roku 1955.
-
Charles Blondin: První člověk, který přešel po laně Niagarské vodopády
Charles Blondin, francouzský provazochodec a akrobat, přešel 30. června 1859 jako první člověk po laně Niagarské vodopády. Překonal vzdálenost 340 metrů.
-
Atentát v Sarajevu. Když úřaduje náhoda
Ta akce se nepovedla. Útočníci selhali, jejich terč přežil. Přesto následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d‘Este krátce poté zahynul rukou atentátníka.
-
Legendární Route 66. Matka cest byla dlouhá 3940 kilometrů
Veď mě dál, cesto má. Tuto píseň byste si mohli zpívat na americké US Route 66. Je považována za jednu z nejvíce opěvovaných. Otcem této vozovky je podnikatel Cyrus Avery.
-
Antoni Gaudí. Jeho životním dílem se stala katedrála Sagrada Familia
Antoni Gaudí, jeden z nejoriginálnějších architektů, se narodil 25. června roku 1852 v Katalánsku. Jeho životním dílem se stala katedrála Sagrada Familia.
-
Plavecký stadion Podolí. Chrám sportu, který se stal kulturní památkou
Dnes si připomeneme otevření známého pražského sportovního areálu, který je ve své kategorii považován za jednu z nejzdařilejších staveb na světě.
-
Svatojánská noc. Magie letního slunovratu a rituály našich předků
Svatojánská noc. Nejmagičtější noc v roce, kdy se prý stírá hranice světa lidí a tajemných sil přírody. Víte, jak se ochránit před rejem čarodějnic?
-
Erich Maria Remarque. Román Na západní frontě klid změnil pohled na válku
Erich Maria Remarque se narodil 22. června 1898. Na základě vlastních prožitků napsal několik knih o hrůzách války. Jeho nejznámějším románem je Na západní forntě klid.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »