Policisté zasahují na několika místech v Praze. Přišli i na pražský magistrát a do Dopravního podniku

15. červen 2022 09:14

Národní centrála proti organizovanému zločinu od středečního rána zasahuje na několika místech v Praze. Informaci přinesl server iDNES.cz. Detektivové dorazili na pražský magistrát a do pražského dopravního podniku.

 „Mohu potvrdit, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Dozor vykonává Vrchní státní zastupitelství v Praze, které má v této věci vyhrazeno podávání informací,“ uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Mluvčí magistrátu Vít Hofman potvrdil serveru iDNES.cz, že detektivové byli i u nich. „Ano, na magistrátu dnes skutečně zasahovala policie, které poskytujeme maximální součinnost,“ řekl.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dodal, že policejní prohlídka probíhá v kanceláři náměstka za STAN. Nikoho ale nejmenoval. Podle serveru Seznam Zprávy jde konkrétně o kancelář náměstka primátora pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN).

„Na magistrát jsem šel s heslem: Chci řídit město s čistým štítem. To požaduji i od svých kolegů. Pokud existuje nějaké podezření, musí být prošetřeno,“ uvedl Hřib.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová doplnila pro server Seznam Zprávy, že detektivové zasahují také v pražském dopravním podniku.

„Vrchní státní zastupitelství v Praze dozoruje případ vyšetřovaný Národní centrálou proti organizovanému zločinu. Úkony trestního řízení probíhají na pražském magistrátu a v pražském dopravním podniku,“ uvedla.

autoři: Anna Jadrná , red
Spustit audio