Poničené autobusy po opravě znovu vyjely v M.Boleslavi na své trasy. Vandal je ve vazbě
V Mladé Boleslavi se do provozu vrátily autobusy, které minulý víkend poškodil vandal. Celkovou škodu odhaduje dopravce na 1 milion korun. Aby mohly vyjet všechny spoje a cestující se tak dostali bez problémů tam, kam potřebují, musel dopravce zajistit pět náhradních vozů
Devětatřicetiletý cizinec, který autobusy poničil a škodu napáchal i ve skladu a kancelářích, kam se také vloupal, už je ve vazbě. Podle policistů byl v době činu pod vlivem drog. Obvinili ho ze čtyř trestných činů: výtržnictví, nebezpečného vyhrožování, poškozování cizí věci a násilí proti úřední osobě. Za to mu hrozí až šestiletý trest ve vězení.
Vandal se dostal do areálu díky tomu, že parkoviště, kde přes noc stojí asi 30 autobusů, není nijak zabezpečené. Vedení dopravního podniku chce po této události o bezpečnostních opatřeních promluvit s hlídací firmou, městem a taky zkusí oslovit stavaře, jestli by tam třeba nešla postavit brána.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
První osadníci z Evropy mají v USA víc než milion potomků, výzkum přinesl nečekané výsledky
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže