Poslanci: Bývalým prezidentům měsíčně sto tisíc korun
Prezidenti by měli po skončení funkce dostávat měsíčně celkem 100 000 korun. Do této částky je přitom zahrnuto 50 000 jako doživotní měsíční renta a zbytek jako takzvaný paušál na placení nájmu kanceláře a hrazení platu asistenta.
Předpokládá to vládní návrh zákona o zabezpečení bývalých prezidentů republiky, který dnes prošel ve sněmovně do druhého čtení. Zásadně proti normě jsou stále komunisté.
Vadí jim i to, že první na koho se má zákon vztahovat, by byl Václav Havel, který s nimi za svého období téměř nekomunikoval. Ostatní poslanci včetně klubů vládní koalice zabezepečení exprezidentů podporují.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hlášení menstruace, facka žákovi, stavění za trest do kouta. Inspekce prověřila stížnosti rodičů v Bašce
-
Tělo pohřešovaného Čecha po srážce lodí v Chorvatsku našli potápěči. Zemřeli celkem čtyři lidé
-
‚Musíme podpořit Ukrajinu a jejich armádu v boji za svobodu.‘ Češi se zúčastnili půlmaratonu v Oděse
-
Na dvě rezervace deset zrušených. Ruští turisté už na Krym nechtějí, jiní tam kvůli nedostatku paliva uvázli