Práce na stavbě metra D pokračují v místě stanice Olbrachtova. Do štoly byla umístěna soška svaté Barbory
Dělníci pražského dopravního podniku začali s další částí stavby metra D. Už zhruba půl roku pracují na místě budoucí stanice Pankrác, pokračovat teď budou hloubením a ražbou stanice Olbrachtova. V prvním úseku nové linky už vyrazili kilometr tunelů.
Včera skončily přípravné práce, třeba překládání inženýrských sítí, ale také budování velké provizorní haly, která má lidi z okolní zástavby chránit před hlukem a nepořádkem z hloubení asi 35 metrů hluboké šachty.
To je první věc, kterou budou dělníci pomocí těžkých strojů dělat. Začalo se pracovat už na obou částech prvního plánovaného úseku, tedy Pankrác – Olbrachtova.
A podle staré hornické tradice požehnal začátku prací i duchovní a do štoly byla umístěna soška svaté Barbory, patronky horníků. Autorem 45 centimetrů vysoké sošky z lipového dřeva je profesor Stefan Brüggerhoff, řezbář a současně majitel hornického muzea v německé Bochumi.
Patronce horníků a stavařů, ochránkyni a pomocnici v nouzi na stavbě stanice Olbrachtova požehnal Petr Šleich, farní vikář z římskokatolické farnosti u kostela Panny Marie Královny míru z Prahy–Lhotky.
Jak má stavba metra D pokračovat? Poslechněte si shrnutí Adama Bejšovce.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže
-
V panelovém domě v Toužimi vybuchla neznámá látka. Dva lidé jsou zranění, jeden vážně