Předkolo play-off začíná, do Kladna přijedou úřadující mistři z Pardubic

1. březen 2013
Zprávy

Dva zimní stadiony dnes od půl šesté ožijí vyřazovacími boji v play-off České pojišťovny. V Českých Budějovicích se představí Vítkovice a na Kladně přivítají Rytíři Pardubice, které mají nejlepší aktuální formu.

„Předkolo play-off, to je od nuly, hraje se úplně jiný hokej a projeví se aktuální forma v daný den, v daný zápas. Formu, co teď měli, můžou lehce ztratit,“ věří před startem play-off útočník Rytířů Jakub Valský.

Jenže pouze doufat, že Pardubicím z ničeho nic odejde forma, by byla hokejová sebevražda. Stanovit taktiku na to, jak vyzrát na Východočechy, není tak složité, dodržet ji však bude o poznání těžší.

„Jak jim to otevřeme, jsou schopní dát spoustu gólů. Mají dobré přesilovky. Musíme to pohlídat zezadu a něco tam spadne,“ doufá Valský.

V letošní sezoně se Kladno v duelech s Pardubicemi radovalo třikrát z výhry a jen jednou odešlo poraženo při celkovém úctyhodném skóre 21:17 pro Rytíře.

Všechny výhry si ale Středočeši připsali ještě v době, kdy týmu vypomáhali Jágr, Plekanec a spol. Oba dali Pardubícím hattrick, Plekanec dokonce dvakrát. Přes aktivní bilanci je tedy v sérii hrané na tři výhry favoritem úřadující mistr.

„Možná si myslí, že nás jednoduše přehrají, ale když budeme hrát, na co jsme zvyklí, tak můžeme uspět. Ale musíme hrát týmově a kvalitně zezadu,“ prozrazuje taktické plány Kladna útočník Valský.

V kuloárech se mluví o tom, že Rytíře by chtěl každý, prý je to nejschůdnější soupeř. Na přímou otázku přichází od forvarda Pardubic Radovana Somíka diplomatická odpověď.

„Žádný soupeř v play-off není lehký, myslím si, že Kladno hraje v této sezoně výborně, a doufám, že teď zmobilizujeme síly a nebudeme pro ně lehkým soupeřem. Doufám, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ říká Somík.

Ať už si myslí o hráčích Kladna soupeř cokoli, Rytíři svou kůži asi zadarmo neprodají. Poprvé se síla obou týmů ukáže dnes od půl šesté.

autor: pka
Spustit audio