Sobotní Noční linka: Vánoční zvyky a tradice u nás doma!

17. prosinec 2022

V dávných dobách byly Vánoce úzce spjaty s řadou tradic a zvyků, které měly kouzelným způsobem ukázat, co nás v příštím roce čeká. Nebo to není zase tak dávno? 

Dodržujete nějaké tradice? A jaké to jsou? Jaké tradice jste dodržovali jako malí a jaké dodržujete v současnosti? Pouštíte lodičky? Sbíráte kapří šupiny? Nebo házíte střevícem? Chodíte o Vánocích tradičně do kostela? Třeba na půlnoční mši? Jaké tradiční jídlo máte na Štědrovečerním stole? Má vaše štědrovečerní stolování nějaká pravidla? Dáváte si tradiční vánoční předsevzetí? Pojďme se inspirovat a přejme si vzájemně, ať jsou ty letošní Vánoce opět krásné!

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.