Tři postřelení myslivci skončili o víkendu v nemocnicích. Na Příbramsku jeden z nich přišel o prsty. Policie kontrolovala, jestli se na honech nepije alkohol
Tři myslivci ze středních Čech skončili v sobotu v nemocnici poté, co je postřelili jiní lovci. Policisté u střelců nezjistili, že by před honem pili alkohol. Postřelené myslivce záchranáři ošetřili a předali do spádových nemocnic.
„Jeden z účastníků honu na Praze-východ byl střelen do hýždí, druhý na Příbramsku byl trefen do ruky, přičemž mu byly amputovány dva prsty, a třetí na Kutnohorsku byl trefen broky do ruky a nohy,“ popsala Českému rozhlasu mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.
Policisté při sobotních honech udělali dechovou zkoušku u 139 myslivců - ani u jednoho z nich alkohol nenaměřili.
Podle jednatele Okresního mysliveckého spolku ve Žďáře nad Sázavou Oldřicha Sedláře za incidenty zřejmě může nekázeň. „To jsou zejména ti, co se lovu nemůžou dočkat, my jim říkáme sváteční myslivci,“ uvedl.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Policie navrhla obžalovat Pekárnu Zelená louka kvůli stamilionové dotaci na lepší toastový chléb
-
Jak důležité je dobrovolné penzijní spoření? Politici o tom diskutují v rámci debaty Kulatý stůl
-
Armádní pilot Svoboda by měl příští rok letět do vesmíru. Bude prvním ryze českým astronautem v historii
-
PRŮZKUM: Více než čtvrtina Čechů považuje financování veřejnoprávních médií státem za ovládnutí