Tři postřelení myslivci skončili o víkendu v nemocnicích. Na Příbramsku jeden z nich přišel o prsty. Policie kontrolovala, jestli se na honech nepije alkohol
Tři myslivci ze středních Čech skončili v sobotu v nemocnici poté, co je postřelili jiní lovci. Policisté u střelců nezjistili, že by před honem pili alkohol. Postřelené myslivce záchranáři ošetřili a předali do spádových nemocnic.
„Jeden z účastníků honu na Praze-východ byl střelen do hýždí, druhý na Příbramsku byl trefen do ruky, přičemž mu byly amputovány dva prsty, a třetí na Kutnohorsku byl trefen broky do ruky a nohy,“ popsala Českému rozhlasu mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.
Policisté při sobotních honech udělali dechovou zkoušku u 139 myslivců - ani u jednoho z nich alkohol nenaměřili.
Podle jednatele Okresního mysliveckého spolku ve Žďáře nad Sázavou Oldřicha Sedláře za incidenty zřejmě může nekázeň. „To jsou zejména ti, co se lovu nemůžou dočkat, my jim říkáme sváteční myslivci,“ uvedl.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Právník: Ne každá země má v čele velkopodnikatele. Naše legislativa ke střetu zájmů je proto konkrétnější
-
Nejsou potřeba, odmítl Nacher po sérii otázek pojistky proti náhlým změnám nového zákona o ČRo a ČT
-
Odškodné po očkování? Prymula: Rozsudek umožňuje spravedlivé posouzení případů, kde došlo k újmě
-
Vládní poslanci předložili změnu lex Babiš. Ruší plošný zákaz dotací pro firmy člena vlády