Co víte o rozhlase? Vyzkoušejte si ke stému výročí náš malý kvíz
Sto let rozhlasu je i sto let mnoha zajímavostí. Vyzkoušejte si, jestli dokážete odpovědět na některé netradiční otázky z rozhlasové historie!
Čtěte také
Sto let fungování rozhlasu na území dnešní České republiky, to je důvod k oslavě. Ale také obsah tisíců stran knih, odborných studií, vědeckých prací. Pásy v rozhlasových archivech by mnohokrát obtočily zeměkouli. Rozhlas byl aktérem dějinných zvratů a událostí, ale i šťastných chvil.
Když začalo vysílání z Prahy (a hned po něm v roce 1924 to brněnské), bylo u vzniku mnoha žánrů a nápadů, kterými se mohli inspirovat zaměstnanci rádií po celém světě. Vždyť to bylo krátce poté, co začala fungovat třeba londýnská BBC.
Zkuste si v našem kvízu několik náhodně vybraných otázek spojených s rozhlasovou historií. Za každou správnou odpověď dostanete ještě malou bonusovou informaci.
Související
-
KVÍZ: Rozumíte rozhlasovému slangu?
1. září slavíme rozhlasové narozeniny a 13. února zase takový malý svátek – připadá na něj totiž Světový den rádia.
-
Chyceni v éteru. Skutečný příběh zakladatelů rozhlasu
Jak trnitá cesta vedla k prvnímu rozhlasovému vysílání a co následovalo po 18. květnu 1923? Do 20. let minulého století vás zavede nový seriál dramatika Petra Vodičky.
-
KVÍZ: Jak dobře se orientujete v historii rozhlasové reportáže?
Otestujte si, jak pozorně jste poslouchali dokument Sto hlasů rozhlasu a co si pamatujete z historie nejen rádiového vysílání.
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka