Dělníci na staveništi u Hostivic nalezli staré kostry
Dělníci při práci na staveništi u Hostivic v blízkosti Prahy nalezli ve středu kosterní pozůstatky nejméně dvou osob. Odborníci na místě nedokázali odhadnout, z jaké doby kostry pocházejí. Předběžně ale soudí, že jsou možná z druhé světové války. Dnes to řekl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.
Bagrista pozůstatky odkryl ve středu odpoledne na staveništi u silnice naproti benzínové čerpací stanici v hloubce asi dvou metrů. Na místě nález prozkoumali policisté, soudní lékař i antropolog. Stáří koster sice určit nedokázali, ale soudí, že jsou staršího data, dodal Truxa. Nyní pozůstatky prozkoumají antropologové v Praze.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na farmě nechal utýrat krávy, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Jako řídit orchestr, popisuje generál NATO cvičení vzdušných sil. Tento týden začíná nad Evropou
-
Doma měla zlato a zbraně, teď ji čeká prázdná cela. Pád nejhledanější teroristky Německa