Máme pro vás šablonu dračího vejce z Muzea loutek v Plzni
Plzeňské muzeum loutek uspořádalo Velikonoční dračí dílnu. „Jsme rádi netradiční a i tématiku draků máme rádi. Láká návštěvníky, děti i dospělé,“ vysvětluje na Velikonoce neobvyklé téma edukátorka Jana Kaasová.
Také draci snášejí vejce, proč toho nevyužít zrovna o svátcích jara? Muzeum loutek v Plzni, pobočka Západočeského muzea v Plzni, na dračí téma vsadilo a udělalo dobře. Netradiční dračí zastavení mezi tradičními velikonočními zvyky zaujalo. Edukátorka Jana Kaasová má pravdu, lidé mají draky rádi.
Vyrobit si z papíru dračí vejce není nijak složité, obzvlášť když máte šablonu. Pro muzeum ji vytvořil Ivan Nesveda, emeritní výtvarník plzeňského Divadla Alfa.
„Draka i samotné vejce si děti mohou vybarvit, jak budou chtít. Pak se to jen vystřihne, slepí a drak se z vejce i vylíhne, v tom je ten vtip,“ poukazuje na důmyslnost výsledné papírové hračičky Jana Kaasová. Pokud na vymalování není čas, je na výběr také šablona barevná.
Jako drobnou velikonoční nadílku pro posluchače a příznivce Českého rozhlasu Plzeň jsme od Muzea loutek v Plzni dostali šablonu dračího vejce v pdf formátu, kterou si můžete stáhnout. Přejeme vám radost z dračího tvoření a krásné Velikonoce!
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.