Největší letní koupaliště nejenom u nás, ale i v celé střední Evropě se nachází v Ostravě-Porubě

25. červen 2020

Sedmdesát pět milionů litrů. Právě takové množství vody je potřeba k napuštění tohoto obřího letního koupaliště. Před začátkem každé sezóny to zabere téměř dva týdny. První návštěvníci zavítali na letní koupaliště v Ostravě-Porubě už v roce 1962. Tehdy bylo označováno jako přírodní, protože voda do něj byla přiváděna z blízké říčky Porubky. Tento zdroj už nyní nahrazuje běžná pitná voda.

Vodní plocha letního koupaliště o rozloze 41 200 metrů čtverečních láká nejenom k plavání, ale také k tomu, aby si velcí i malí užili skoky do vody nebo jízdu na obřích skluzavkách a tobogánu.

Sportovní vyžití tady nabízí také hřiště na nohejbal, volejbal i badminton, stejně jako prostor pro ruské kuželky nebo stolní tenis. Rozlehlé zelené plochy v odlehlejších částech areálu koupaliště lákají zase ke klidnému relaxu. V lesoparku a pod stromy na loukách najdou návštěvníci i poležení ve stínu.

Letos slavíme 20. výročí krajů České republiky. Vybrali jsme proto pro vás ty nejzajímavější místa z každého kraje. Jaká jsou další NEJ v Moravskoslezském kraji?

Beskydy – rozlohou největší chráněná krajinná oblast v České republice. Rozprostírá se na ploše 1 160 kilometrů čtverečních
Slezské zemské muzeum v Opavě – nejstarší muzeum u nás. Založeno bylo roku 1814
Kopřivnice – město proslavené výrobou automobilů značky Tatra. Byl zde vyroben první automobil u nás, značky Präsident. Psal se rok 1897
Bludný balvan v Ostravě-Kunčicích – největší bludný balvan v Česku. Jeho rozměry jsou 3,2 krát 2,5 krát 1,6 metru. Váží přibližně 18 tun

Během letní sezóny zavítají na ostravské letní koupaliště tisíce návštěvníků od nás i z ciziny, zvláště z Polska. Aktuální návštěvnost monitorují prostřednictvím kamer i webové stránky, kde zájemci najdou kromě jiného také informace o teplotě vody a vzduchu.

Spustit audio