Nové byty v Nymburce?
Nymburská radnice chce zbourat zchátralé objekty v části zvané Kolonie a na jejich místě postavit nové bytové domy. Nová výstavba by měla navázat na objekt se 72 byty, který město s pomocí úvěru dostavělo před dvěma lety.
V nových objektech by mělo odhadem vzniknout kolem 150 bytů. Radnice ale nejdříve musí zbourat staré objekty v Kolonii a zajistit náhradní bydlení pro jejich nynější obyvatele. Podle Kutíka jsou v těchto domech poslední byty čtvrté kategorie, které jsou nejhorší v celém městě. V objektech určených ke zbourání je 36 bytů, z toho ve 24 dosud bydlí nájemníci. Radnice je hodlá postupně stěhovat do uvolněných bytů v jiných částech města, případně do nově stavěných bytů v městské části Drahelice. Podle Kutíka radnice určitě stihne pro všechny najít nové bydlení dříve, než se začne s bouráním objektů. Se stavbou nových bytů v Kolonii by se mělo začít v příštím roce. Nové byty se ve městě již několik let staví i v Drahelicích v blízkosti Labe. Výstavba začala v roce 2002 a dosud zde byly dokončeny dvě etapy, z nichž každá představuje tři domovní bloky s 93 byty. Zároveň v této lokalitě již začala třetí etapa s více než 50 byty. Několik desítek bytů zde hodlá postavit také firma Peguform pro zaměstnance svého závodu, který sídlí v nymburské průmyslové zóně.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
VIDEO: ‚Nepolitizujte si svůj festival.‘ Po Klempířovi diváci ve Strážnici vypískali i ministra Macinku
-
Od světle modré k tmavě červené. Jednoduchá vizualizace ukazuje, jak se otepluje Evropa i Česko
-
Absolutní teplotní rekord je překonaný. Stanice Doksany v Ústeckém kraji naměřila 40,9 stupňů Celsia
-
OBRAZEM: Dámy v krojích a indiáni při verbuňku i diváci ukrytí před sluncem. To byla letošní Strážnice