Nové byty v Nymburce?

22. červen 2004

Nymburská radnice chce zbourat zchátralé objekty v části zvané Kolonie a na jejich místě postavit nové bytové domy. Nová výstavba by měla navázat na objekt se 72 byty, který město s pomocí úvěru dostavělo před dvěma lety.

V nových objektech by mělo odhadem vzniknout kolem 150 bytů. Radnice ale nejdříve musí zbourat staré objekty v Kolonii a zajistit náhradní bydlení pro jejich nynější obyvatele. Podle Kutíka jsou v těchto domech poslední byty čtvrté kategorie, které jsou nejhorší v celém městě. V objektech určených ke zbourání je 36 bytů, z toho ve 24 dosud bydlí nájemníci. Radnice je hodlá postupně stěhovat do uvolněných bytů v jiných částech města, případně do nově stavěných bytů v městské části Drahelice. Podle Kutíka radnice určitě stihne pro všechny najít nové bydlení dříve, než se začne s bouráním objektů. Se stavbou nových bytů v Kolonii by se mělo začít v příštím roce. Nové byty se ve městě již několik let staví i v Drahelicích v blízkosti Labe. Výstavba začala v roce 2002 a dosud zde byly dokončeny dvě etapy, z nichž každá představuje tři domovní bloky s 93 byty. Zároveň v této lokalitě již začala třetí etapa s více než 50 byty. Několik desítek bytů zde hodlá postavit také firma Peguform pro zaměstnance svého závodu, který sídlí v nymburské průmyslové zóně.

Spustit audio