Policisté zasahují v budově pražského magistrátu, zajímají se o dotace na sport

19. červen 2018

Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Mluvčí magistrátu Vít Hofman řekl, že se zajímají o sport a tělovýchovu. Podle informací ČTK má jít o vyšetřování grantové komise a policisté v civilu předvolali k výslechu několik politiků. Podle serveru iDNES.cz předvolání potvrdili někteří členové komise. Kvůli sportovním dotacím policie na magistrátu zasahovala už loni.

„Šetří se problematika sportu a tělovýchovy v hlavním městě a magistrát policistům poskytuje maximální součinnost,“ řekl Radiožurnálu mluvčí magistrátu Hofman a dodal, že bližší informace nemůže vzhledem k probíhajícímu vyšetřování poskytovat.

Fáberová mimo službu

Podobně reagovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO), podle které zatím vyšetřovatelé neposkytli dostatek informací. Už nyní nicméně ví, že bude chtít postavit mimo službu ředitelku odboru sportu a tělovýchovy Soňu Fáberovou.
„Zároveň také budu chtít vědět, jak ředitelka magistrátu prověřila činnost toho odboru a rozdělování magistrátních grantů po dotačním skandálu na ministerstvu školství v minulém roce. Tam magistrát sice nefiguroval přímo, ale paní Fáberová byla v souvislosti s tou kauzou také zmiňována. Opravdu nevím, koho se to kromě paní Fáberové týká, ale znovu opakuji, budu chtít důkladné prošetření, padni komu padni. Za magistrát můžu přislíbit maximální součinnost,“ uvedla primátorka.

Zastupitel Jiří Haramul z hnutí ANO, který je členem grantové komise, Mladé frontě DNES potvrdil, že dostal předvolání k výslechu. Že se policie zajímá o práci komise, potvrdil deníku i radní Jan Wolf, který je taktéž členem.

Zasahovalo se už loni

Policisté kvůli sportovním dotacím zasahovali na magistrátu už loni v květnu v souvislosti s dotacemi ministerstva školství. V poutech tehdy z budovy na Mariánském náměstí odvedli politika Karla Březinu (ČSSD), který dotační komisi stále předsedá.

Podle informací ČTK se v úterý nic podobného neopakovalo, předvolání k výslechu nicméně obdrželo několik politiků. Má jít opět o Karla Březinu a dále například o Antonína Lébla (ANO), Petra Dolínka (ČSSD) či Jiřího Haramula (ANO). Všichni jsou členové zastupitelského výboru pro sport a většina je i v grantové komisi.

autor: tch | zdroj: ČTK
Spustit audio