Při psaní historických románů ráda navštěvuji univerzitní knihovny, prozrazuje spisovatelka Horáková

Host: spisovatelka Naďa Horáková o svém nejnovějším románu Nebeská růže
Naďa Horáková píše detektivky a historické romány. „Vystudovala jsem češtinu a literaturu, k tomu ještě dějepis, takže je nasnadě, že k tomu mám blízko.“ Kde pátrá po námětech? „Když se rozhodnu napsat nějaký příběh, tak je to na základě nějakého detailu, který mě zaujme. Člověk pak musí nastudovat co nejvíc detailů z konkrétní doby. Ráda proto navštěvuji univerzitní knihovny.“ Má autorka 24 knih čas na čtení? A v čem je specifická práce na scénáři detektivního seriálu?
Související
-
Román o zděděných traumatech. Spisovatel Martin Jun vypráví o své knize Křivda
Napínavá kniha Křivda autora Martina Juna vypráví příběh dokumentaristy, který pátrá po skutečných osudech cizí rodiny za války a najde i své rodinné kořeny.
-
Sbírka se měla jmenovat Třetí zuby, ale nechtěl jsem psát poezii do skleničky, říká lékař Šrámek
Brněnského lékaře Vladimíra Šrámka přivedl do studia básník a publicista Radek Štěpánek. Povídali si o životě, ale hlavně o Šrámkově nové básnické sbírce Děleno nulou.
-
Muži jsou překvapení, jak jsem vystihla jejich uvažování, prozrazuje autorka románu Těžké duše
„Stále přetrvává mýtus, že k psychologům chodí jenom ‚blázni‘ nebo lidi s vážnými problémy. Ale každý z nás si nese z minulosti nějakou zátěž,“ myslí si Iva Hadj Moussa.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.