Přítel na telefonu. Zdeněk Machař z brněnského Ptačího centra zachraňuje malé opeřence
Zdeněk Machař je dlouholetý provozovatel záchranné stanice pro ptáky a menší savce, která funguje od začátku 90. let. „Usadil jsem se v prostředí Černovických teras ve Slatině. Dneska jsem obklíčen halami. Klidovou zónu tam ale našla obrovská hejna špačků. Je to až neuvěřitelné, jak se tam ti ptáci schází,“ popisuje Machař z brněnského Ptačího centra. Pomáhá nejen postiženým opeřencům, ale také lidem, kteří se mu ozvou s dotazem: „Odbavuji 9 000 telefonátů ročně,“ počítá.
Související
-
Zajímavosti z ptačí říše: Jak poznat pěnkavu nebo skřivana? A proč ptáci zpívají nejraději ráno?
1. duben je Mezinárodním dnem ptactva. Oslavte ho spolu s námi ve společnosti těch, kteří ptáky chovají, zachraňují nebo učí rozeznat jednotlivé druhy podle zpěvu.
-
Nastala sklizeň ježků, říká Zdeněk Machař ze Záchranné stanice Ptačí centrum
Na pohled zvířátko jako z pohádky, ve skutečnosti dravec. I tak lze popsat ježka. Při tom právě ježky spousta lidí obětavě na podzim zachraňuje.
-
Focení je taková loterie. Dobrou fotku můžete mít třeba za pět let, říká ptačí fotograf Tomáš Grim
„Focení je loterie. Musíte hodně sázet, abyste něco vyhráli, myslí si Tomáš Grim, autor publikace Ptačí svět očima fotografa.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.