Řešení poděbradského parkování
Poděbradská radnice chce koncepčně řešit parkování v centru města, které představuje dlouhodobý a stále se zhoršující problém. Chce na jedné straně nabídnout nové velkokapacitní parkoviště ve středu města a na druhé straně zmenšit počet aut, která parkují tam, kde nemají.
Pro nové parkoviště má již radnice vytypovaná tři až čtyři místa. Podle Nováka by mělo být dostatečně velké, aby výrazně napomohlo zlepšit nedostatek parkovacích míst v centru, Omezit parkování aut v přeplněných ulicích chce radnice pomocí parkovacích automatů nebo parkovacích karet. Radnice zvažuje, že také začne využívat odtahové služby k odtahu vozidel, které parkují v rozporu s předpisy. Návrhy řešení nevyhovující dopravní situace v centru města se nedávno zabývala městská rada. Podle Nováka již nyní odbor dopravy řeší konkrétní možnosti, jak celou situaci výhledově zlepšit. Pokud se radnice rozhodne i přes vysoké pořizovací náklady pro parkovací automaty, měly by určitě stát v nejvíce problémových lokalitách, kam patří náměstí 5. května nebo ulice Komenského. Chystaná opatření, ať již v podobě automatů, či parkovacích karet, by se měla projevit v praxi do roka.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ONLINE: Ukrajina plánuje novou operaci, cílem je donutit Rusko k ukončení války, oznámil Zelenskyj
-
OTÁZKY A ODPOVĚDI: Může vláda zvrátit rozhodnutí Ústavního soudu? A kdy padne definitivní verdikt?
-
Paříž má kvůli rekordním vedrům plné nemocnice. Metropole zakáže prodej a konzumaci alkoholu
-
Romancov: Vítězem teď nejsou Spojené státy. Otázkou je, jestli je to Írán, jehož režim se omladil