Úterní Noční linka: Studium v pozdějším věku

10. říjen 2023

Jaké motivy vás vedly k rozhodnutí začít studovat ve vyšším věku? Jaké překážky nebo obavy jste pociťovali při návratu do školního prostředí? 

Jaký vliv mělo studium na váš osobní život? Jakými způsoby jste se vyrovnávali se zátěží spojenou se studiem a dalšími závazky? Měli jste podporu rodiny? Jaké předměty vás bavily?

Jaká byla vaše největší úspěšná zkušenost nebo moment při studiu? Co byste poradili lidem, kteří zvažují studium ve vyšším věku, ale mají obavy? Jaké dovednosti nebo znalosti jste získali studiem a teď vám prospívají v životě?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

frantisek svaricek|DOBRÝ VEČER P.REDAKTORKO A POSL.N.L.VE ŠKOLE JSEM TOMU MOC NEDÁL,ALE V UČENI JSEM UŽ ZAUČENI NA ZEDNÍKA JSEM UŽ ZABRÁL VYUČIL JSEM SE ZEDNÍKEM..V SOUČASTNOSTI KDY MĚ JE OSMDESÁT JEDNA ROKŮ,TAK CO SE TÝČE NOVÝCH METOD VE STAVEBNICTVÍ,TAK SE SNAŽÍM JE TAKY UPLATNOVAT.ZDRAVIM SVOJE PŘÁTELE Z N.L.FRANTIŠEK Z ŽIDLOCHOVIC.
Miloslav Pokorný |dobrý večer ze Slezska, tak obecně, stále se aktivně učit, třeba i historii a vlastivědu Země České
Pepa| Zdravím N.L. ! V roce1964 jsem se přihlásil ke studiu na Střední průmyslové škole pro pracující s chemickým zaměřením. Večerní studium při zaměstnání probíhalo v podniku kde jsem pracoval, vyučující dojížděli. Vyučování bylo v pondělí, středu a pátek od 14,00 do 18,00 hodin. Jednou za dva měsíce jsme jeli na celý den do školních laboratoří. Začínalo nás kolem třiceti žáků. Pan profesor, který nás měl na chemii a matematiku, vystihl toho, kdo na to neměl, u tabule mu to dal najevo. Tak žáci postupně ubývali. Já měl štěstí. Chemie nic moc, matematika - chvalitebná. Po několika měsících nás zůstalo dvanáct. Pak pan profesor zamnul rukama a prohlásil: ,,S těmi bychom se nikam nedostali". Ve 3. ročníku jsme neměli český jazyk, ale nesměl chybět ,,světový jazyk pokroku a míru" - ruština.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.