Zelená pěší zóna může být i mezi nebem a zemí, dokazuje netradiční lávka nad kolejištěm
Biologická ochrana rostlin, netradiční lávka přes železniční trať a řez borůvek
Železniční lávka, která připomíná spíš střešní zahradu než můstek pro pěší. Zajímavé místo objevil zahradník Pavel Chlouba při své cestě po Holandsku ve městě 's-Hertogenbosch. Toto hlavní město nizozemské provincie Severní Brabantsko má necelých 150 tisíc obyvatel a je významným železničním uzlem. Vydejte se s námi k velkoryse řešené lávce v pořadu Zelené světy.
Dozvíte se, že lávka kombinuje kortenové prvky, velké stromy, keře i množství trvalek a trav. Z nadchodu se stala regulérní vycházková trasa, která spojuje městské části rozdělené kolejištěm. Nejsme na to zvyklí, ale ukazuje se, že místo pro zelenou pěší zónu se dá najít i v prostoru mezi nebem a zemí.
Dále v magazínu Zelené světy připomeneme, že rostliny je možné chránit nejen chemicky, ale i cestou biologickou. Vysvětlíme, jak to celé funguje a jestli si takový biologický postřik můžeme vyrobit sami doma. Zaměříme se i na řez borůvek.
K poslechu zve moderátorky-zahradnická dvojice Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.