Brambory sice můžete do pytle nasypat, ale můžete je v pytli i vypěstovat. A nemusíte je okopávat

7. srpen 2020

Největší audioportál na českém internetu

Pavel Chlouba a Hanka Šoberová při natáčení pořadu o bramborách | Foto: Iveta Chloubová

Zelené světy o pěstování brambor v pytlích

Nemáte zahradu ani pole a přesto byste si rádi sami vypěstovali brambory? Jednou z možností, jak získat vlastní úrodu brambor, je pěstovat je v pytlích.

„Takový způsob pěstování umožňuje smysluplné využití ploch, které jinak nejsou zahradnicky využitelné,“ říká zahradník Pavel Chlouba.

Pěstování brambor v pytlích či nádobách není složité. Do pěkné bramborové půdy se vysadí tři až čtyři hlízky a poctivě se zasypou. V teplém a suchém počasí zaléváme, okopávat ovšem nemusíme.

„Na konci pěstitelského procesu přijde očekávaný sběr, to je vždy trochu napětí, jak to celé dopadne,“ dodává Pavel Chlouba.

Jeden pytel s bramborovou sadbou si nechali autoři magazínu Zelené světy Pavel Chlouba s moderátorkou Hankou Šoberovou také na kontrolu při natáčení pořadu.

„Rozhovor o pěstování brambor v pytlích jsme natáčeli opravdu naživo. Jak jsme v rozhovoru slíbili, chceme našim posluchačům ukázat, jak dopadlo bramborobraní moderátorsky zahradnické dvojice,“ slibuje Hanka Šoberová.

Bramborový úsměv z natáčení Zelených světů si můžete poslechnout i online.

Mohlo by vás zajímat

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.