V Českém rozhlase České Budějovice v současnosti pracuji jako redaktor publicistiky. Spolupodílím se na některých programových řadách a rubrikách, například Jihočeši, Přímá řeč nebo O knihách s knihovnicí, a natáčím příspěvky pro vysílání.
Narodil jsem se v Praze v roce 1971 a během svého života jsem vystřídal celou řadu bydlišť i zaměstnání. V roce 1992 mne osud zavál do jižních Čech, které se od té doby staly mým domovem.
V roce 2002 jsem nastoupil do českobudějovického studia Českého rozhlasu. Po několikaměsíčním pobytu v redakci zpravodajství jsem se stal redaktorem v redakci publicistiky. Za tu dobu jsem se novinářsky věnoval celé škále témat, mimo jiné jsem od roku 2005 do roku 2011 natáčel seriál Kořeny, který vycházel i knižně.
V práci se rozhodně nenudím; pokud si potřebuji vyčistit hlavu a na chvíli vypnout, rád sáhnu po nějakém comicsu nebo se vydám na pěší výlet. Mezi mé oblíbené destinace patří zřícenina Karlshausu u Purkarce, přírodní památka Černýšovické jalovce nebo kostelík sv. Rozálie u Bernartic.
Všechny články
-
Zámek v Blatné je jedním ze tří vodních zámků v Čechách. Provést vás jím může i pravnučka majitelů
Zámek v Blatné je jedním ze tří vodních zámků v Čechách. Během věků hrad, později přestavěný na zámek, mnohokrát změnil majitele. Do dnešních dnů přežil téměř bez úhony.
-
Harrison Schmitt byl jediným vědcem, který se dostal na Měsíc. Obdivoval tam kameny
Devadesáté narozeniny oslavil Harrison Schmitt, americký astronaut, člen posádky Apollo 17 a jeden ze dvou posledních lidí na Měsíci.
-
Čerstvá voda pro duši je dárková kniha, říká její autor Zdeněk Jančařík
Zdeněk Jančařík je tak trochu obrozenecká duše. Šedesátiletý muž totiž v sobě snoubí povolání katolického kněze, gymnaziálního profesora a pisatele.
-
Obyvatelstvo Holašovic se několikrát obměnilo. Po epidemii přišli Němci, po jejich odsunu zase Češi
Vesnice Holašovice na Českobudějovicku je od roku 1998 zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vzhled její návsi se po staletí skoro nezměnil.
-
Na začátku července bude planeta Země nejdále od Slunce, vzdálenost přesáhne 152 milionů kilometrů
Červenec přináší prázdniny, dovolené, dlouhé dny a krátké světlé noci, kdy slunce nezapadá hluboko pod obzor. Na obloze je přesto možné pozorovat řadu astronomických úkazů.
-
Dobrodružné knihy o strastiplné robotí existenci nebo robotí expedici baví malé čtenáře
Podivuhodná robotí expedice, Robotí exodus a Strastiplná robotí existence. To jsou knížky pro děti od autorské dvojice Taťána Rubášová a Jindřich Janíček.
-
Do druhé světové války se Byňov jmenoval i německy Böhmdorf, tedy Česká Ves
V dalším dílu seriálu Kořeny dáme opět slovo genealogu Aloisu Sassmannovi a redaktoru Filipovi Černému, kteří nás zavedou za obyvateli Byňova na Novohradsku.
-
Pod peticí proti těžbě živce u Borovan už je přes 2200 podpisů
U Borovan na Trhovosvinensku by se mohl výhledově těžit živec. Podle průzkumů leží v lokalitě, kde se už kdysi tahle surovina dobývala, zásoby živce na několik desítiletí.
-
Herkules a květináč, z hlediska astronomie jde o jedno a to samé
Jana Tichá, ředitelka českobudějovické observatoře a planetária, připravila povídání o jednom souhvězdí, která patří mezi největší na obloze.
-
Omylem přešel státní hranice a to Jürgena Tschirnera inspirovalo k vytvoření deskové společenské hry
Vydáme se na návštěvu unikátního nakladatelství. Sídlí v německém Lipsku a do nedávna se jmenovalo po majitelích, německo-českém partnerském páru Tschirner a Kosová.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »