Hlavně že Stanley Cup bude na Kladně, směje se před finále NHL Plekanec

12. červen 2013

Dvě hodiny po dnešní půlnoci rozehrají týmy Chicaga a Bostonu úvodní zápas finálové série letošní sezony play-off hokejové NHL. Finále bude nesmírně zajímavé i pro české fanoušky, vždyť v obou týmech nastupují pravidelně dva Češi.

V dresu Chicaga se na svá první finále mohou těšit Michael Frolík a Michal Rozsíval, v barvách Bostonu se pokusí sbírku svých Stanley Cupů rozšířit Jaromír Jágr a David Krejčí.

„Myslím, že nejdůležitější informace je, že Stanley Cup bude na Kladně,“ usmívá se kladenský odchovanec a dnes útočník Montrealu Tomáš Plekanec.

Čtěte také

Když má ale označit jeden z celků před finále za favorita, zvážní a po chvíli přemýšlení se nepřidá na stranu většiny odborníků, kteří předpovídají výhru bostonských Medvědů. To má ale jeden háček:

„Bude strašně záležet na tom, jestli nejlepší hráči Chicaga – Toews, Kane, Hossa – budou hrát svůj hokej, nebo se nechají rozhodit tím, co hraje Boston. Pokud mu Chicago vnutí svoji hru, myslím, že vyhraje, ale pokud ne, favoritem je Boston,“ uvědomuje si Tomáš Plekanec.

A úplně jasno nemá ani v tom, kdo by v případě výhry připravil v Kladně velkolepější oslavy, zda Jaromír Jágr, který sice už dvakrát Stanley Cup vyhrál, ale domů ho ještě nikdy ukázat nepřivezl, a nebo Michael Frolík, který hraje finále vůbec poprvé.

„Frola patří do partičky těch čtyř koumáků, tak myslím, že pro fanoušky, kteří přejí Jardovi, by to asi z tohohle pohledu bylo bouřlivější. Ale pokud ho přiveze Frolda, asi se taky postará o to, aby to bylo bouřlivé. Takže nakonec je to vlastně jedno,“ naráží Tomáš Plekanec na Frolíkovy vrstevníky a další kladenské hokejové odchovance Pavelce, Voráčka a Tlustého.

Zda už mají pomalu chystat svému kamarádovi oslavy, naznačí už první finálový duel, který začne v Chicagu dvě hodiny po dnešní půlnoci.

Vizitky hokejových týmů Chicago Blackhawks a Boston Bruins (finále Stanleyova poháru)
autoři: pka , tej
Spustit audio