Hurvínkovy Pochoutky s Martinem Kláskem

Pohádkové vánoce na Regionu pokračovaly i poslední adventní neděli. Vařit s námipřišel Hurvínek - tedy jeho vodič a hlas - Martin Klásek. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se díky nim naučili dělat kapra na rajčatech a Hurvínkův odlehčený salát...

Povídali si o tom, jak Hurvínek slaví vánoce, jak se na ně chystá a jestli zpívá i koledy. Dozvíte se, jestli se někdy Hurvínkovi zadřela kukadla, jestli Spejbl ztratil hlavu nebo někdo z nich přišel o hlas. Ani Hurvínek a jeho hlas nebyli sproštěni povinnosti absolvovat Rychlovýslech a Slovní hru!

Kapr s rajčaty Ingredience: 6 porcí kapra, 8 rajčat, 4 cibule, česnek dle chuti, petrželová nať sušená, pepř, mořská sůl a olivový olej
Postup: Na hluboký plech naklademe půlkolečka cibule, plátky česneku, kapra osolíme, opepříme na cibuli s česnekem. Kolečky rajčat kapra pokryjeme, posypeme petrželovou natí, pokropíme olejem a vodou a grilujeme v troubě do zlaté barvy a doměkka.

Hurvínkův odlehčený bramborový salát Ingredience: Brambory, okurky nakládačky, cibule, pepř, trochu soli, olivový olej a sklenička vlažného vývaru.
Postup: Uvařené brambory nakrájíme (nebo protlačíme) na kostičky, stejně jako okurky a cibuli. Ochutíme solí, pepřem a smícháme s olivovým olejem a vývarem.

Martin Klásek v Pochoutkách

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.