Jak léčit rýmu a záněty dutin?

Dozvěděli jste se, co rýmu způsobuje, jak ji léčit a mnohem více...

Rýma je ošemetná nemoc. I když se většinou nejedná o závažné onemocnění, je při něm člověku někdy na umření. Špatně se mu dýchá, je unavený a většinou ho bolí i hlava, v horším případě dokonce celé tělo.

Co tuto chorobu způsobuje, zda existují různé typy rýmy a jaké jsou jejich konkrétní příznaky, o tom jsme si v dopolední lékařské poradně povídali s primářkou Hlasového a sluchového centra Praha, doktorkou Jitkou Vydrovou.

Dozvěděli jste se, zda je rýma vždycky nakažlivá a jakými způsoby je možné ji léčit. A řeč byla i o chronické rýmě, zánětech středního ucha a velice nepříjemných a někdy i komplikovaných zánětech dutin.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.