Kladenské Rytíře požene proti Slavii ve čtvrtfinále play-off bílé peklo

14. březen 2013

Ve čtvrtfinálové sérii prohrávají kladenští hokejisté s pražskou Slavií 0:2 na zápasy. Dnes se od 17 hodin a 30 minut pokusí náskok soupeře snížit. A pomoct by jim v tom mělo mimo jiné něco, co pro fanoušky kladenského týmu připravilo vedení klubu.

„Musíme hrát aktivněji, víc střílet a hlavně být víc před bránou, aby se tam něco odrazilo,“ vyzývá své spoluhráče před dnešním zápasem brankář Jan Chábera, který by měl být základním stavebním kamenem případného úspěchu Rytířů.

V dosavadním průběhu play-off prokazuje Chábera vynikající formu a nic by na tom neměl změnit ani dnešní zápas. Jenže i na druhé straně bude stát gólman, který chytá velmi spolehlivě, a navíc na Rytíře se mu opravdu daří. Když Miroslav Kopřiva nastoupil, proti svému rodnému Kladnu vyhrál 11 z posledních 12 zápasů. Nad tím, jak na něj najít recept, se zamyslel útočník Jan Eberle.

„Musíme prostě daleko víc střílet a snažit se každou šanci zakončit střelou, aby ta střela měla smysl, ne že to budeme sázet gólmanovi do pupku. Myslím, že šance na to ho překonat tam je, nevidím nějaký rozdíl, než kdyby chytal třeba Dominik Durch, který měl také fantastickou formu v základní části.“

Ať už nastoupí do branky Kopřiva nebo Durch, Rytíři slibují, že tentokrát to nebude mít tak jednoduché jako v O2 areně. Své bezesporu sehraje také změna prostředí. Tentokrát se totiž hráči přesunou z luxusu moderní haly do stařičkého zimního stadionu.

„Mně je to celkem jedno, každý stadion je jiný. Na Kladně je takový hodně studený, zima začíná už v kabině. Proto se musíme dobře připravit a rozcvičit, abychom tam nevychladli,“ říká brankář Slavie Miroslav Kopřiva.

Od kladenských fanoušků si už v Praze vyslechl své a na dálku jim vzkázal, že se rozhodit nenechá. Očekává se ale mnohem bouřlivější atmosféra, než která panovala při zápasech v Praze.

Vedení klubu k tomu připravilo pro fanoušky i doplňkové akce. Nejen že se mohou setkat s maskotem Rytířů v centru Kladna několik hodin před zápasem, ale pro každého bude připravena u vchodu do stadionu bílá šála, kterou si diváci mohou zakoupit u malých Rytířů a pak s ní točit nad hlavou tak, aby se slávisté cítili jako v bílém pekle. Třeba i to pomůže svěřencům trenéra Vojty k tomu, že stav série dnes sníží a zítra třeba vyrovná.

autoři: pka , tej
Spustit audio