V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 2002, ale externě jsem spolupracoval již v minulém století. Předtím jsem se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dříve jako vrchní kotelník a elektrikář.
Kromě rozhlasové práce zpívám, hraji na kytaru a foukací harmoniky v kapele Wilsne!. Rád kutím kolem našeho domu a sem tam zaskočím i na nějakou tu elektrikářkou fušku, abych nevyšel ze cviku. Napsal jsem pár knih, některé prý i dobré a sem tam vyplodím i text pro rozhlasovou nebo divadelní hru. A když je čas, tak i spím.
Mám rád dobré lidi, krásnou krajinu, historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou v klasické hospodě.
Nemám rád blbce, kravaty, hašteřivost, ranní vstávání, lidi čímkoliv beznadějně zaslepené, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.
Co dělám, mě baví. Chtěl bych jako člověk z malého města přinést každému, kdo nás poslouchá i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místům, kde jste doma, a věřím, že i trošku toho selského rozumu.
Všechny články
-
Od pramene Odry na Drahanskou vrchovinu. Tajemství vojenských újezdů střední Moravy
Pojďme společně navštívit některá z míst, která byla či stále jsou skryta za výstražnými cedulemi vstup zakázán.
-
V sobotu připomenou v Jeskyních Na Špičáku významnou osobnost Johanna Rippera
Bez Rippera by nebyly Priessnitzovy lázně v současné podobě, říká historička Michaela Neubauerová.
-
Vápenná nejprve zanikla, pak se stala jednou z nejprůmyslovějších obcí Jesenicka
Jméno obce Vápenná je odkazem na v okolí těžené krystalické vápence, nicméně, ještě před II. světovou válkou nesla obec jméno Setzdorf, česky Zighartice.
-
Lom Rampa u Černé Vody
Jesenicku se odpradávna říkalo kraj žuly a mramoru. Pozůstatkem těžby granitu jsou dodnes mnohé zatopené lomy. Lom Rampa nad Černou Vodou vyniká vysokou skalní stěnou.
-
Justiční palác v centru Olomouce se začal stavět už na konci předminulého století
Každý den ráno, poté co zaparkuji auto, procházím cestou do práce kolem zajímavé budovy olomouckého Justičního paláce a vazební věznice.
-
Klášteru Hradisko vděčí Liboš za první zmínku i staletí rozvoje pod jednou vrchností
Přechod ze Štěpánova do obce Liboš na Olomoucku člověk zaregistruje jen podle dopravních značek, které vesnici ohraničují a mostu přes řeku Oskavu.
-
Jeden z nejkrásnějších výhledů Jesenicka nabídne skála na vrcholu Medvědího kamene
Rychlebské hory jsou stále poněkud stranou turistického zájmu a tak zde dodnes najdeme místa, kde se dá rozjímat nad krásou krajiny. Takovým místem je i Medvědí kámen.
-
Buková na Prostějovsku bývala krajem lesů a také vlků, o nichž se dodnes vypráví legendy
Buková na Prostějovsku je osadou položenou na náhorní plošině Drahanské vrchoviny v úctyhodné nadmořské výšce přes 600 metrů.
-
Jak na škůdce v dřevěných konstrukcích domu? Možností je více, všechny jsou však poměrně náročné
O romantice provázené chroupáním červotoče ve staré chajdě kdesi v lesích se zpívá nejedna trampská píseň. Ve skutečnosti máte zaděláno na velký, ale řešitelný, problém.
-
Nýznerovské vodopády
Nýznerovské vodopády na Stříbrném potoce pod Rychlebskými horami najdeme v úžlabině nad osadou Nýznerov.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »