Pondělí: Dovolená za všechny peníze

25. květen 2015

Máte za sebou dovolenou, kdy jste si řekli, že takhle už tedy nikdy více? Co neobvyklého se vám na dovolené přihodilo? Seznámili jste se s někým zajímavým na vašich cestách? Jste v kontaktu i nadále? Prožili jste dovolenou snů? Pokud ano, kde to bylo? Prozradíte nám místo, kam je dobré se v létě vypravit, kde se vám opravdu líbilo?

Dovolená je pracovní volno v zaměstnání, dlouhodobá doba odpočinku, kterou na základě zákona poskytuje zaměstnavatel svým zaměstnancům, aby si odpočali a zregenerovali své síly pro další výkon práce.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.