Pondělní Noční linka: Já se vznáším

10. červen 2024

Jaký byl váš první let ve srovnání s vašimi očekáváními? Jaké byly vaše pocity před vzletem? Proč je dobré před odletem koukat na nový díl seriálu Letecké katastrofy? Jaké máte mimořádné zážitky ze svých letů?

Pokud byste měli poradit někomu, kdo letí poprvé, co byste mu doporučili na základě své zkušenosti? Jaký byl váš první let ve srovnání s vašimi očekáváními? Kolik hodin trval váš nejdelší let?

Existuje mnoho způsobů, jak se můžeme ocitnout ve vzduchu, a to nejen v letadle. Zde jsou různé okolnosti a prostředky, které nám umožňují létat nebo se vznášet: Letadlo, vrtulník, balón, sny, paragliding, skydiving, kluzák, nebo katapultové křeslo.

Na vaše zážitky s létáním se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.