Pondělní Noční linka: Předvánoční čas

26. listopad 2018

Za týden už budeme mít za sebou první adventní neděli. Co děláte v předvánočním čase? Navštěvujete např. koncerty, divadla, výstavy? Máte čas zajít si na adventní koncert a být v klidu nebo je pro vás tento čas naplněný stresem a honěním se za dárky pro vaše blízké?

Dopřejete si setkání s přáteli, na které jste neměli během roku čas a zajdete si např. na svařák? Naplní vás v tomto čase pečení vánočního cukroví, pečení vánočky, perníčků a příprava slavnostní večeře? Co je pro vás důležité?

Pro někoho je to start k překotnému shánění vánočních dárků, pro někoho doba svátečního naladění, spojeného například s návštěvou kostela, koncertů, výstavy betlémů, a někdo si naopak přeje, aby už byly Vánoce za námi. Jak jste na tom vy, mě bude zajímat v dnešní Noční lince.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.