Potřebujete nalákat na zahradu hmyz? Vytvořte mu ideální podmínky v hmyzích domcích

9. červenec 2021

Hmyz najdeme v každé hromadě větví. Pokud ho ale chceme na zahradě udržet, případně některý užitečný druh přilákat, je potřeba mu vytvořit ideální podmínky. Odvděčí se nám spoustou odvedené práce.

Stále více si uvědomujeme, že přírodní rovnováha je velmi křehká. Chceme-li mít na zahradě ptáky, kteří zpívají, a zdravou zeleninu bez mšic, potřebujeme přilákat hmyz, který mšice zlikviduje nebo poslouží jako potrava pro opeřence. Hmyzí domečky jsou jedním z řešení.

Podmínky komfortního hmyzího obydlí

Hmyzí domky nemusí být nákladné. Postačí posbírat různé přírodní materiály, nahromadit je na sebe tak, aby mezi nimi vznikly drobné otvory a dutiny, a zastřešit. Poslouží i špalky starého, dutého stromu. Lehce je na sebe naskládáme, vyplníme listím, klacíky, šiškami, slámou. Vystačíme si i ze starou dřevěnou bedýnkou, kterou naplníme navrtanými špalíky, cihlami s dutinkami, šiškami a slámou.

Vyhrávejte zahradní grily, zahradní nářadí, knihu Pochoutky z chaloupky a další ceny. Každý všední den v čase 9.45-10.00 v letním speciálu Chalupářské léto. Soutěžte a vyhrajte >>

„Pokud chceme, aby to fungovalo, musíme umístit hmyzí domky na zem, do trvalkových záhonů, zeleninových záhonů, mezi keře. Je lepší udělat jich víc a rozmístit je po zahradě,“ tvrdí zahradník Pavel Chlouba. Materiál, kam lákáme hmyz, musí nabízet hlavně sucho, aby se mu tam líbilo.

Spustit audio