Prioritou kraje by měla být úsporná opatření, říká šéf kontrolního výboru středočeského zastupitelstva Robert Bezděk

17. květen 2022

Hostem pořadu K věci byl předseda kontrolního výboru středočeského zastupitelstva a bývalý krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Robert Bezděk také o aktuální činnosti Kontrolního výboru středočeského zastupitelstva. Mimo jiné o kontrole nakládání s majetkem Středočeského kraje v jednom učilišti ve středních Čechách. Druhá tématická kontrola, kterou zmínil, se týká nakládání s majetkem v jedné centrále cestovního ruchu patřící rovněž Středočeskému kraji.

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.