První premiérou letošní sezóny bude hra Jak jsem potkal dábla. Je to pocta Otu Pavlovi, říká šéf Městského divadla Kladno

30. srpen 2022

Hostem pořadu K věci byl jednatel a herec Městského divadla Kladno Jan Krafka.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Jan Krafka o zahájení 108. sezóny Městského divadlo Kladno, o první premiéře této sezóny i o dalších plánovaných. Vysvětlil také, proč je letošní sezóna zaštítěna názvem Enfant terrible.

"První premiéra bude už 8. října. Je to hra Jak jsem potkal ďábla, která je poctou Otu Pavlovi, jeho životu a touze žít. Napsal to Jiří Janků s Petrem Svojtkou. To znamená, že to není vyloženě jenom na motivy, ale hra napsaná přímo pro Městské divadlo Kladno. Moc se na to těším, protože je to opravdu báječné dílo," uvádí šéf divadla.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.