Role Donny v muzikálu Mamma Mia! mi umožnila vypadnout na chvíli z domácího cirkusu, vzpomíná po letech herečka Alena Antalová
Před deseti lety měla v pražském Kongresovém centru premiéru česká verze legendárního muzikálu Mamma Mia! Roli hlavní ženské hrdinky tehdy dostala herečka Alena Antalová, které ale musela pomoci doslova celá rodina.
Alena Antalová tehdy stejně jako dnes bydlela a hrála v Brně. Na svolení s dlouhodobou prací v hlavním městě se tak musela zeptat nejenom šéfa své domovské scény, ale hlavně svých nejbližších. „Tato role mě totiž potkala v době, kdy jsem měla čtyři malé děti. Než jsem na nabídku vůbec kývla, museli jsme doma probrat, jestli to logisticky zvládneme,“ vysvětluje herečka. Neobešlo se to samozřejmě také bez intenzivní pomoci příbuzných – manžela a hlavně maminky.
Z pracovní nabídky snů se tak pro Alenu Antalovou stal navíc pravidelný relax. „Velmi ráda na tu dobu vzpomínám. Byla to možnost vypadnout z toho cirkusu doma, jet do jiného města, tam mít možnost spát v hotelu sama a jen tak si pak zahrát. To byly pro mě krásné víkendy,“ vzpomíná s trochou nadsázky herečka a zpěvačka. „Naštěstí mám fantastickou rodinu, která mě podporuje víc, než se podporuju já sama,“ dodává Alena Antalová, která roli svérázné Donny zopakovala o několik let později také v Městském divadle Brno.
Ve vzpomínaném pražském provedení legendárním muzikálu se Alena Antalová potkala na jevišti mimo jiné s Pavlem Vítkem, v představení ztvárnili mileneckou dvojici. „Lásku k ní jsem ani nemusel hrát a tak nějak jsem z ní cítil to samé,“ svěřil se v Hudební kavárně moderátor pořadu. „Tento muzikál je tak svižný, že mi každé představení rychle uteklo. Šel jsem na první výstup a najednou byl konec,“ vybavuje si Pavel Vítek. Podle Aleny Antalové je to důsledek dobře napsané hudby a scénáře. A také toho, že to herce velmi bavilo, i když se oba shodnou na tom, že písničky skupiny ABBA nejsou pro interprety vůbec jednoduché.
Poslechněte si celý pořad a dozvíte se, jak se Alena Antalová dostala k roli v Četnických humoreskách díky Shakespearovi, proč má v divadle raději zkoušení než hraní a jakému hudebnímu žánru propadla o svých padesátinách.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.