SDH Budiměřice-Šlotava na Nymbursku

22. květen 2015

Obec Budiměřice najdete asi pět kilometrů východně od Nymburka. Obtéká ji říčka Mrlina. První písemná zmínka o Budiměřicích je z roku 1374. Pod obec patří ještě Šlotava a Rašovice. V Budiměřicích žije asi 600 lidí.

SDH Budiměřice má 73 členů, z toho 25 dětí. K dispozici mají historické nákladní auto Robur, Ford Tranzit, PS 12 a plovoucí čerpadlo. Pořádají např. závody v požárních útocích – Memoriál Františka Říhy a Bohumila Jelínka, posvícenskou zábavu, drakiádu a dvakrát ročně sběr železného šrotu a nebezpečného odpadu.

SDH Budiměřice byl založen v roce 1898.

Dobrovolné hasiče z Budiměřic můžete až do pátku 29. května 2015 do 14:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) BUDIMERICE na číslo 90 011 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH. Každý, kdo se zapojí do hlasování, může vyhrát pivo na celý měsíc zdarma!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.