Sobotní Noční linka: Až příjde náš čas. Co bude pak?

22. červen 2024

Jaké jsou vaše osobní názory na to, co nás čeká po smrti? Věříte v posmrtný život, reinkarnaci nebo něco úplně jiného? Jak vaše víra nebo filozofie ovlivňuje váš pohled na smrt?

Setkali jste se někdy s paranormálními jevy nebo zkušenostmi blízkými smrti, které by mohly naznačovat existenci něčeho po smrti? Jak smrt a myšlenka na ni ovlivňuje váš každodenní život? Diskutujete o tématu smrti se svou rodinou nebo přáteli? Myslíte si, že by lidé měli být více otevření ohledně svých názorů na smrt? Jaká je vaše představa ideálního posmrtného života, pokud nějaký existuje? Bojíte se smrti, nebo na ni pohlížíte s klidem a smířením? Jak byste chtěli, aby vypadaly vaše poslední chvíle? Věříte, že vědecký pokrok může jednou objasnit, co se děje po smrti? Myslíte si, že je důležité přemýšlet o smrti, nebo by lidé měli raději žít přítomností?

Téma smrti a toho, co následuje poté, je jedním z nejstarších a nejzáhadnějších otázek lidstva. Různé kultury a náboženství po celém světě nabízejí různé odpovědi – od posmrtného života v ráji, přes reinkarnaci, až po konečné nic. Psychologové tvrdí, že přemýšlení o smrti a její akceptace může vést k hlubšímu pochopení života a většímu ocenění přítomného okamžiku. Přesto je to téma, které mnoho lidí stále váhá otevřeně diskutovat. Jaký je váš pohled na věc?

Na vaše pocity a očekávání se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.