Téměř letní Silvestr. V Dobřichovicích a v Praze meteorologové naměřili 18,2 stupně Celsia
Ve středních Čechách padly na Silvestra teplotní rekordy na všech 16 stanicích, které měří přes 30 let. Nejtepleji z nich bylo v Neumětelích na Berounsku. Nejvyšší teplotu 18,2 stupně Celsia dnes naměřili meteorologové na stanici Dobřichovice u Prahy, kde se měří 23 let
Naměřená teplota pro Neumětely činila 18,1 stupně Celsia, teploty překonaly rekord z loňského roku, kdy stanice naměřila 13,1 stupně Celsia. "Zároveň bylo v Neumětelích naměřeno dosavadní prosincové maximum, v roce 1961 zde bylo 17,7 stupně Celsia," řekla Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu.
V Dobřichovicích i Komořanech se teploty zaznamenávají méně než 30 let, mezi 112 silvestrovských maxim tak hodnoty z těchto stanic meteorologové nezahrnují.
Teplotní rekordy je podle Sýkorové možné očekávat i na Nový rok. Ve středních Čechách se mají teploty pohybovat mez 13 až 16 stupni Celsia.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Policie navrhla obžalovat Pekárnu Zelená louka kvůli stamilionové dotaci na lepší toastový chléb
-
Armádní pilot Svoboda by měl příští rok letět do vesmíru. Bude prvním ryze českým astronautem v historii
-
PRŮZKUM: Více než čtvrtina Čechů má financování veřejnoprávních médií státem za ovládnutí
-
Jak důležité je dobrovolné penzijní spoření? Poslechněte si debatu Kulatý stůl