Uršula Kluková potěšila s Ježíškovými vnoučaty seniory v Jenštejně

17. prosinec 2017

Sváteční povídání s Uršulou Klukovou připravil Český rozhlas Region pro obyvatele Domova seniorů v Jenštejně nedaleko Prahy. Spolu s ní mezi seniory přijeli i moderátor Pochoutek, Humoriády a Hvězdných návratů Patrik Rozehnal a Jana Chládková, kterou můžete slyšet v Noční lince nebo jako průvodkyni pořadem Česko země neznámá.

Jana Chládková seniorům přijela i zazpívat a přidali se k ní nejen diváci ale i hosté na podiu. Uršula Kluková také odpovídala na všetečné dotazy včetně oblíbených "veselých historek z natáčení".

Další zastávkou rozhlasových Ježíškových vnoučat budou dnes odpoledne Benátky nad Jizerou.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.
Projekt zaujal i Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich už tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.
Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek nebo přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Jaká přání ještě zbývá splnit? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz.
Pokud si žádné nevyberete, můžete třeba přispět na dražší dárky přes portál Slevomat. A sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.
Ježíškova vnoučata doplňoval také tematický týden o životě penzistů v Česku s názvem Tahle země bude pro starý. Český rozhlas se zaměřil na problematiku stáří a stárnutí populace. Na serveru iROZHLAS.cz si můžete seriál pod označením Země seniorů připomenout

Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu Region nadělují v Jenštejně
Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu Region nadělují v Jenštejně
autoři: von , Dana Špicarová
Spustit audio