Herec Ivan Vyskočil: Ženský mám rád, ale dodnes jsem je nepochopil

15. srpen 2022

Herec, který má za sebou bohatou filmovou historii, nedávno sedl za volant autobusu a jel na ukrajinské hranice pro maminky s dětmi. „Netušil jsem, že řidičák na autobus takhle využiju.“

Hrál v desítkách filmů, jeho oblíbencem je Bruce Willis, který v těchto dnech oznámil ukončení kariéry kvůli nemoci zvané afázie. „Vůbec jsem nevěděl, že taková nemoc existuje. Zní mi to jako název nějaké orientální země. A je mi to moc líto. On hrál takový ty správný chlapy.“

Afázie = porucha řeči, která ovlivňuje jak samotnou schopnost mluvit, tak mnohdy i schopnost porozumět tomu, co říkají ostatní.

Herec s dobrým srdcem

Ivan Vyskočil se nedávno vydal autobusem na ukrajinské hranice a přivezl maminky s dětmi. Řidičské oprávnění si rozšířil původně kvůli synovi, kterému občas pomohl něco převézt. Nakonec se mu to hodilo i u filmu, protože sehrál hodně rolí za volantem. Že jednou řidičák uplatní při záchraně ukrajinských uprchlíků, by ho nenapadlo ani ve snu.

„Jel jsem jako záložní řidič, přece jen, už jsem starej a tolik hodin bych neuřídil. Překvapilo mě, že největší potíže dělali ukrajinští celníci, kteří tam ty lidi drželi zbytečně dlouho. Podruhý už jsme je vyzvedávali na slovenský straně a to už bylo organizovanější,“ vypráví herec.

Nebylo to poprvé, kdy někomu pomohl. Před lety adoptoval syna své čtvrté exmanželky (Anife Vyskočilová) a staral se i o její mladší sestru. „Ono to tak přijde a tak to bereš. S tou sestrou mám hezký vztah dodnes a říká mi táto, syn moc nekomunikuje.“

Milovník žen

Alex Mynářová a Ivan Vyskočil ve studiu

Na kontě má přes 70 filmů, jak spočítala jeho přítelkyně. „Já si to nepamatuju. Někdy mě překvapí, v jakém filmu hraju. Najednou mi to připadá, jako by tam hrál cizí člověk. Moje partnerka mi říká, že se na tyhle historický filmy nerada dívá,“ směje se s narážkou na jejich věkový rozdíl.

Je také autorem divadelní hry s názvem Příběh jednoho hradu, ale pohádka to není. Naopak scénář si zakládá na košilatém textu. „Není to vulgární, řeší se tam vztahy mezi mužem a ženou, ale hezkou formou.“ Inspirací mu byl i jeho vlastní život, sám je čtyřikrát rozvedený. „A dodneška jsem ženy nepochopil,“ směje se. Někdy bývá označován jako milovník žen, k tomu jen lišácky dodává: „Nevím, co si pod tím označením představit, ale mám ženský rád. Mně se líběj.“

Alex Mynářová a Ivan Vyskočil

Co si myslí o své třetí ženě, herečce Ivaně Andrlové? Chystá se natáčení seriálu o škole, kde hraje ředitele školy, co ho překvapilo na natáčení? Ve vysílání také prozradil, že rád vaří a peče. Jaký fígl používá na palačinky? Dokáže spočítat, kolik má vnuček? Poslechněte si v pořadu Alex a host.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.