Infarkt myokardu? Náhlá smrt!

Jak poznáme, že má někdo infarkt? Jak poznáme, že ho máme my?

Já z tebe budu mít infarkt - říkáme někdy v legraci. Ale ona to legrace vůbec není. Právě naopak. A mnozí možná ani přesně nevědí, co to vlastně infarkt je a co se při něm v našem těle odehrává

Čtěte také

O tomto onemocnění jsme si povídali s doc. Michalem Vrablíkem z Centra preventivní kardiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Dozvěděli jste se například, co se v našem těle při infarktu děje nebo co je bezprostřední příčinou infarktu. A zdali platí, že lidé, kteří se víc rozčilují a jsou choleričtí, mají větší sklony k infarktu. Probrali jsme i první pomoc při infarktu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.