Nakrmte trávník! Dobře vyživený trávník lépe odolává i mechu

22. červen 2021

Trávník je vizitkou zahrádkáře, ale taky je to prostor pro relaxaci. Aby zdobil  i sloužil, chce to trochu práce.

Pravidelné sekání je důležité, ale řídíme se přitom i teplotou. Pokud je nad 25 stupni, necháváme stébla delší, zhruba dvě třetiny původní délky. Trávník tak nebude příliš žloutnout.

V době velkého sucha je zapotřebí dodat chybějící vláhu. A ať je sucho nebo mokro, nesmíme zapomenout trávník přikrmit vhodným hnojivem. Spočítejte si, kolik košů trávy – kolik hmoty v průběhu sezóny odeberete  a spotřebované živiny je potřeba doplnit. Ideální je hnojivo kombinované, které dodá všechny prvky. Pokud je půda příliš kyselá, pomůže vápenec – ale použijte ho v mezidobí hnojení, ne zároveň.

Dobře vyživený trávník i lépe odolává mechu a kdyby si sám mohl volit průběh léta, dal by přednost létu vlhčímu a chladnějšímu před horkým a suchým.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.