Po televizi se mi stýská, přiznává bavič Vladimír Hron. Ale třeba jednou znovu zazvoní telefon a do něčeho se znovu pustím
Bez hudebních čísel Vladimíra Hrona se svého času neobešel žádný televizní zábavný pořad. Vidět je teď na obrazovkách sice mnohem méně, ale svému řemeslu se tento zpěvák, imitátor, bavič, moderátor, komik, a herec úspěšně věnuje dál. Nespoléhá přitom jen na svou schopnost imitovat české i světové hvězdy. Skládá také vlastní písničky.
Vladimír Hron se proslavil zejména svou Abecedou hvězd, ve které dokázal věrně napodobit desítky tuzemských i zahraničních interpretů. Díky tomu dostal dokonce vlastní pořady, nechyběl v téměř žádných televizních estrádách nebo silvestrovských speciálech. Ty se ale dnes vysílají jen zřídka. „Po televizích kamerách se mi stýská. Lhal bych, kdybych řekl, že ne,“ přiznává Vladimír Hron. „Televizní zábava je teď trochu Popelkou a trošku mě to mrzí. Ale třeba se doba změní a televizní zábava se zase stane tou chtěnou dívčinou. Věřím, že třeba zazvoní telefon a do něčeho se znovu pustím.“
Vladimíra Hrona objevil pro televizi režisér a nestor televizní zábavy František Polák. Z talentovaného zpěváka a imitátora udělal hvězdu první velikosti. „Připadal jsem si jako kluk, který stojí u vánočního stromečku a rozbaluje ty nejkrásnější dárky,“ vzpomíná Vladimír Hron na časy, kdy pravidelně vystupoval s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou a dalšími předními osobnostmi české popové hudební scény.
Jedeme bomby
Vladimír Hron nikdy nebyl jen imitátorem slavnějších kolegů, vždy se snažil prorazit i s vlastní tvorbou. A písničky píše pořád. Například k té s názvem Jedeme bomby ho inspirovala hláška muzikantů, se kterými se kdysi míjel na jednom pódiu a kteří komentovali svůj repertoár právě slovy: jedeme bomby. „O rok později jsme byli s manželkou na dovolené a při skákání do bazénu jsem si začal notovat: skáčem jako blázni, až nám v nohou praskaj tromby, jedeme bomby. A tu písničku jsem napsal,“ prozrazuje s úsměvem Vladimír Hron.
Jak se Vladimír Hron dostal do Guinnessovy knihy rekordů? Čím se mu podařilo prolomit dobu nočního klidu ve Švýcarsku. A proč je těžké imitovat legendárního sportovního komentátora Karola Poláka? To se dozvíte při poslechu celého pořadu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.