Sobotní Noční linka: Popište svůj život názvem známého filmu

8. červen 2024

Vzpomenete si na zásadní milníky svého života? Které vlastnosti a dovednosti vás dělají jedinečnými? Co vás v životě dělalo a dělá šťastnými? Co po vás zůstane pro další generace?

Dokážete připustit, že ne všechno z vašeho žití bylo podle pravidel fair play? Dokážete popsat svůj život v několika minutách?

Už dávno víme, že štěstí je muška jenom zlatá. Přesto většina z nás stále prahne po životě, který bude prošpikován chvílemi štěstí. Možná je načase změnit úhel pohledu, a připustit, že spokojený život není jenom o hledání a nacházení šťastných momentů.

Pojďme si dnes v noci zamést před vlastním prahem. Dokážete v kostce charakterizovat svůj život? Aby byla jasnější představa i ostatním posluchačům, kterým názvem známého filmu můžete charakterizovat svůj život a život kolem vás?

Na váš život s vážností i nadhledem se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.